Zuzana Neckářová po Mistrovství světa: Nejvíc jsem trpěla v cílovém kopci

Lékárnici z Kraslic Zuzaně Neckářové se úsilovným tréninkem podařilo propracovat na startovní čáru světového šampionátu v silniční cyklistice v americkém Richmondu. Závod se konal 26. září 2015.

zuzana neckářová

"Trochu jsem se obávala, že se pojede už od startu hrozně rychle, ale holky to rozjížděly pozvolna a mně to sedlo," vzpomíná jedenatřicetiletá lékárnice na první okamžiky největšího závodu ve své kariéře. "Nohy byly dobré, později to tempo ale hodně narůstalo, a hlavně na rovinkách balík strašně valil. Naopak kostky v kopcích byly docela v pohodě."

Zuzana Neckářová popisuje, že se tempo postupně čím dál víc zvětšovalo a ona mu zkrátka nestačila čelit. "Nejvíc jsem trpěla v cílovém kopci, který je táhlý a místy docela prudký a tam závodnice vepředu rozhodně silami nešetřily, naopak se tam skupiny trhaly."

"Poté co jsem se odpadla z balíku jsem jela převážně sama, chvíli ještě s dvěma závodnicemi, které ale hodně brzo slezly. Po pátém kole jsem už měla velkou ztrátu a skončila jsem taky," vysvětluje cyklistka.

Přečtěte si rozhovory, které nám Zuzana Neckářová poskytla před závodem:

Lékárnice Zuzana Neckářová: Cesta z hradecké fakulty až na mistrovství světa v cyklistice

Zuzana Neckářová: Regenerace v cyklistické sezóně? To je u mě jeden velký průšvih


VYUŽIJTE ON-LINE PORADNU

Ptejte se odborných farmaceutů na oblast léčiv on-line. Rádi Vám zodpoví dotazy související se správným užíváním, dávkováním či (ne)vhodným užíváním léků či lékovými interakcemi nebo s dalšími tématy z oblasti lékárenství. Poradna je anonymní, pro rychlejší a co nejpřesnější odpověď je třeba vyplnit potřebné informace o Vás.

Formulář pro on-line dotaz

Odpověď na Váš dotaz Vám bude odeslána v nejkratším možném čase, obvykle během 1 – 3 pracovních dní. Pokud by Váš dotaz přesahoval rámec kompetencí našich odborníků, informujeme Vás o tom a doporučíme Vám konzultaci u Vašeho ošetřujícího lékaře.

V případě otrav nebo podezření na předávkování léky kontaktujete Toxikologické informační středisko na telefonu

  • 224 919 293
  • 224 915 402

Otázka a odpověď budou v anonymizované podobě zveřejněny na našem portálu.

Vážíme si Vašeho soukromí

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o těch následujících můžete rozhodnout sami:
Přečtěte si naše zásady pro soubory cookie

Přihlásit se k odběru novinek