Lékové interakce

Léková interakce znamená, že jedno léčivo mění účinky jiného a to ve smyslu zvýšení, snížení, změny či úplného vymizení léčebného účinku. Může však vzniknout i kombinací léčiva s doplňky stravy (třezalka, Ginkgo biloba), určitou potravinou, nápojem (grapefruitový džus, mléko, alkohol) či vlivem jiných chemických látek z okolního prostředí (cigaretový kouř).

Některé z těchto interakcí mohou být pro pacienta nebezpečné a mohou vést k dalšímu poškození jeho zdraví.

Interakce se u každého pacienta mohou projevovat v různé míře a je potřeba je řešit vždy individuálně. V některých případech postačí pouze redukce (snížení) dávek či časový odstup, v jiných se musí některé z léčiv zaměnit za jiné.

Vždy informujte své ošetřující lékaře a lékárníky o všech lécích, které máte předepsané i od jiných lékařů, a v lékárně také nezapomeňte tento údaj sdělit i při nákupu volně prodejných léčiv, především pokud užíváte léky na ředění krve, snížení cholesterolu či léky upravující srdeční rytmus. Informace o interakcích můžete nalézt i v příbalovém letáku každého vašeho léčiva.

Vážíme si Vašeho soukromí

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o těch následujících můžete rozhodnout sami:
Přečtěte si naše zásady pro soubory cookie

Přihlásit se k odběru novinek