Podpora v prevenci kardiovaskulárních onemocnění

Kardiovaskulární onemocnění představují jednu z nejčastějších příčin úmrtí. Mezi hlavní rizikové faktory jejich rozvoje patří hypertenze a hypercholesterolemie (vysoký cholesterol). Obě onemocnění se z počátku projevují zcela bez příznaků, přitom včasný záchyt je zcela klíčový.

Česká lékárnická komora ve spolupráci s Českou odbornou společností pro aterosklerózu vytvořily Garantovaný kurz - Screening kardiovaskulárních onemocnění. Po jeho absolvování jsou lékárníci schopni prostřednictvím měření krevního tlaku a celkového cholesterolu přispět k identifikaci rizikových pacientů a včas je odeslat ke kontrole k lékaři. U již léčených pacientů pak mohou podpořit jejich adherenci k léčbě nebo zlepšit jejich stav úpravou režimových opatření.

Nemáte doma tlakoměr a rádi byste zjistili, jaký máte krevní tlak? Nebo byste rádi zjistili orientační hodnoty Vašeho cholesterolu? Můžete se obrátit na lékárny a lékárníky zapojené do akce Screeningu kardivaskulárních onemocnění.

Přehled všech lékárníků a lékáren poskytujících poradenství v oblasti Screeningu kardiovaskulárních onemocnění najdete v tabulce na tomto odkazu.


VYUŽIJTE ON-LINE PORADNU

Ptejte se odborných farmaceutů na oblast léčiv on-line. Rádi Vám zodpoví dotazy související se správným užíváním, dávkováním či (ne)vhodným užíváním léků či lékovými interakcemi nebo s dalšími tématy z oblasti lékárenství. Poradna je anonymní, pro rychlejší a co nejpřesnější odpověď je třeba vyplnit potřebné informace o Vás.

Formulář pro on-line dotaz

Odpověď na Váš dotaz Vám bude odeslána v nejkratším možném čase, obvykle během 1 – 3 pracovních dní. Pokud by Váš dotaz přesahoval rámec kompetencí našich odborníků, informujeme Vás o tom a doporučíme Vám konzultaci u Vašeho ošetřujícího lékaře.

V případě otrav nebo podezření na předávkování léky kontaktujete Toxikologické informační středisko na telefonu

  • 224 919 293
  • 224 915 402

Otázka a odpověď budou v anonymizované podobě zveřejněny na našem portálu.

Vážíme si Vašeho soukromí

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o těch následujících můžete rozhodnout sami:
Přečtěte si naše zásady pro soubory cookie

Přihlásit se k odběru novinek