Zámek Kuks po rekonstrukci znovu otevírá, k vidění jsou historické lékárny a další akce

Po roční přestávce se v dubnu znovu otevřel Hospital Kuks. Návštěvníci mohou na vlastní oči posoudit výsledek rekonstrukce, kterou zámek Kuks v minulém roce prošel. Ve výčtu akcí, které zámek Kuks svým návštěvníkům nabízí, nechybí České farmaceutické muzeum. To v hospitalu působí již více než čtyřicet let.

Zámek Kuks - historická lékárna

V expozici Kouzlo apatyky, věnované historii lékáren, je možné si prohlédnout a porovnat interiéry lékáren z různých období. Ve farmaceutickém muzeu na zámku Kuks je k vidění lékárna z konce 18. století, poloviny 19. století, a také lékárna z poloviny až konce 20. století. Každý návštěvník zámku Kuks si může sám vyzkoušet, jak se v lékárnách připravovaly tablety, pilulky, čípky nebo pastilky.

Novinkou letošní turistické sezony na zámku Kuks je expozice Z apatyky do fabriky, která ukazuje, jak se vyvíjela příprava léků - od výroby v lékárnických laboratořích až po hromadnou výrobu léků v prvních farmaceutických firmách a závodech. V sedmi místnostech, které si může každý zájemce projít sám bez průvodce, je vystaveno nejen jednodušší náčiní, ale také stroje, které v minulém století sloužily k výrobě mastí, tablet nebo injekcí.

Zámek Kuks Farmaceutické muzeum - otevírací doba:

červenec, srpen po - pá 9:00 - 17:00
září, říjen út - pá 9:00 - 17:00

Zámek Kuks Farmaceutické muzeum - vstupné:

Expozice Kouzlo apatyky:

základní vstupné 40,-
zlevněné vstupné 30,-

Expozice Z apatyky do fabriky:

základní vstupné 30,-
zlevněné vstupné 20,-

Zámek Kuks Farmaceutické muzeum – další akce 2015/2016:

14. - 15. 11. 2015 Vánoční trhy
21. - 22. 11. 2015 Vánoční trhy
22. - 24. 4. 2016 Zahradnické trhy

VYUŽIJTE ON-LINE PORADNU

Ptejte se odborných farmaceutů na oblast léčiv on-line. Rádi Vám zodpoví dotazy související se správným užíváním, dávkováním či (ne)vhodným užíváním léků či lékovými interakcemi nebo s dalšími tématy z oblasti lékárenství. Poradna je anonymní, pro rychlejší a co nejpřesnější odpověď je třeba vyplnit potřebné informace o Vás.

Formulář pro on-line dotaz

Odpověď na Váš dotaz Vám bude odeslána v nejkratším možném čase, obvykle během 1 – 3 dní. Pokud by Váš dotaz přesahoval rámec kompetencí našich odborníků, informujeme Vás o tom a doporučíme Vám konzultaci u Vašeho ošetřujícího lékaře.

Otázka a odpověď budou v anonymizované podobě zveřejněny na našem portálu.

Vážíme si Vašeho soukromí

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o těch následujících můžete rozhodnout sami:
Přečtěte si naše zásady pro soubory cookie

Přihlásit se k odběru novinek