Dnes je světový den lékárníků

Letos pošesté slavíme Světový den lékárníků. Jeho cílem je podporovat a propagovat lékárnické činnosti v oblasti podpory veřejného zdraví na celém světě. Připadá na 25. září a každoročně zdůrazňuje nenahraditelné místo lékárenské péče v systému zdravotnictví.

lékárníci

Tématem letošního světového dne je partnerství pod heslem „Lékárníci – partneři vašeho zdraví“.

Česká lékárnická komora se k mottu letošního Světového dne lékárníků hrdě hlásí zejména svým partnerským webem Lékárnické kapky. Také díky němu jsme pacientům blíž. Od jeho spuštění 18. června už jej navštívilo více než 13 tisíc čtenářů, napsali jsme pro Vás téměř 70 článků a každý den odpovídáme na Vaše dotazy v poradně.

I vy můžete vyjádřit lékárníkům svou přízeň. Letos podruhé mohou lékárníci a jejich příznivci vyjádřit podporu Světovému dni lékárníků i na sociálních sítích Facebook nebo Twitter prostřednictvím aplikace Twibbon. Oslavte den lékárníků s námi a ozdobte svou profilovku.


VYUŽIJTE ON-LINE PORADNU

Ptejte se odborných farmaceutů na oblast léčiv on-line. Rádi Vám zodpoví dotazy související se správným užíváním, dávkováním či (ne)vhodným užíváním léků či lékovými interakcemi nebo s dalšími tématy z oblasti lékárenství. Poradna je anonymní, pro rychlejší a co nejpřesnější odpověď je třeba vyplnit potřebné informace o Vás.

Formulář pro on-line dotaz

Odpověď na Váš dotaz Vám bude odeslána v nejkratším možném čase, obvykle během 1 – 3 dní. Pokud by Váš dotaz přesahoval rámec kompetencí našich odborníků, informujeme Vás o tom a doporučíme Vám konzultaci u Vašeho ošetřujícího lékaře.

V případě otrav nebo podezření na předávkování léky kontaktujete Toxikologické informační středisko na telefonu

  • 224 919 293
  • 224 915 402

Otázka a odpověď budou v anonymizované podobě zveřejněny na našem portálu.

Vážíme si Vašeho soukromí

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o těch následujících můžete rozhodnout sami:
Přečtěte si naše zásady pro soubory cookie

Přihlásit se k odběru novinek