17. Den lékáren - Bezpečné užívání léků

Stejně jako v předchozích letech jsme pro Vás připravili i letos tradiční akci Den lékáren. Každoročně připadá na třetí červnový čtvrtek, tentokrát na 18. červen. V lékárnách je pro Vás připraveno rozšířené poradenství týkající se hlavního tématu, kterým je bezpečné užívání léků. To je bez nejmenších pochybností zcela zásadní pro úspěšnou léčbu, které chceme společně s nimi vždy dosáhnout.

Informace o správném a bezpečném užívání léků získávají pacienti z mnoha různých zdrojů a pomocí různých technologií. Někdo volí tradiční způsob osobního kontaktu se zdravotníkem, jiný preferuje internet. V letošním roce se zaměříme na obě skupiny.

V lékárnách je pro pacienty připraveno nejen rozšířené lékové poradentství, ale máme pro ně připravené i jednoduché a praktické pomůcky. Hodně pacientů užívá více léků najednou, někteří naopak jen jeden lék na akutní onemocnění. Pro obě skupiny je připraven jednoduchý lékový rozvrh, do něhož si mohou zapsat užívání svých léků a mít ho doma stále na očích. Je doplněn i o kontakt na lékárníka, aby se s ním mohl buď přímo, nebo nějakým jiným vhodným způsobem v případě nejasností ohledně léčby spojit a poradit. Druhou pomůckou jsou bločky pro zápis informací pro pacienty, které jsou zpracované v jednoduchém designu receptu a pacient tak ví, že se jedná o pro něj důležitý dokument s informacemi o správném užívání léků. Na obou materiálech jsou umístěny také odkazy na náš nový web, který jste navštívili - LékárnickéKapky.cz.

Právě webové stránky LékárnickéKapky.cz jsou naprostou novinkou. Prostřednictvím tohoto jednoduchého, moderního a především nekomerčního webu Vám budeme postupně představovat informace a novinky o lékárnících, lékárnách a lécích. Jeho důležitou součástí je poradna, do níž je možné zadat dotaz z oblasti lékárenství, léčiv nebo například onemocnění a odpověď bude vypracována lékárníkem a zaslána tazateli v nejkratším možném termínu. Nelze zapomenout ani na vyhledávač lékáren, který zobrazí nejen nejbližší otevřenou lékárnu, ale také zapojení lékáren do akcí České lékárnické komory pořádaných pro pacienty.

Srdečně zveme všechny pacienty do lékáren a jsme rádi, že jste navštívili i náš nový web www.lekarnickekapky.cz garantovaný Českou lékárnickou komorou. Najdete nás ale také na Facebooku. Těšíme se na Vaše dotazy i názory.

Vaši lékárníci


VYUŽIJTE ON-LINE PORADNU

Ptejte se odborných farmaceutů na oblast léčiv on-line. Rádi Vám zodpoví dotazy související se správným užíváním, dávkováním či (ne)vhodným užíváním léků či lékovými interakcemi nebo s dalšími tématy z oblasti lékárenství. Poradna je anonymní, pro rychlejší a co nejpřesnější odpověď je třeba vyplnit potřebné informace o Vás.

Formulář pro on-line dotaz

Odpověď na Váš dotaz Vám bude odeslána v nejkratším možném čase, obvykle během 1 – 3 dní. Pokud by Váš dotaz přesahoval rámec kompetencí našich odborníků, informujeme Vás o tom a doporučíme Vám konzultaci u Vašeho ošetřujícího lékaře.

V případě otrav nebo podezření na předávkování léky kontaktujete Toxikologické informační středisko na telefonu

  • 224 919 293
  • 224 915 402

Otázka a odpověď budou v anonymizované podobě zveřejněny na našem portálu.

Vážíme si Vašeho soukromí

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o těch následujících můžete rozhodnout sami:
Přečtěte si naše zásady pro soubory cookie

Přihlásit se k odběru novinek