Léky na předpis

Mezi léky na předpis jsou před jejich uvedením na trh (tzv. registraci) zařazeny Státním ústavem pro kontrolu léčiv takové přípravky, které mohou i při správném používání představovat přímé nebo nepřímé nebezpečí pro pacienta, případně jsou často a ve velmi širokém rozsahu používány nesprávně. Zjednodušeně řečeno, pro jejich správné užívání je potřebná odborná informace lékárníka či lékaře. Poskytování informací při výdeji léků na předpis patří mezi základní odborné činnosti lékárníků. Jejich cílem je maximalizovat účinky předepsaných léků a zároveň minimalizovat rizika spojená s jejich užíváním. Odborně se takové činnosti říká dispenzace. Výdej léčiva by měl vždy probíhat v prostředí diskrétní zóny.

Ptejte se svého lékárníka na své léky!

Migréna a klastrová bolest

Není bolest jako bolest. To platí rovněž pro bolesti hlavy. O bolestech hlavy, příčinách jejich vzniku a možnostech prevence i léčby jste se mohli dočíst v samostatném článku Bolesti hlavy. Migréna a klastrová bolest však nepatří mezi obyčejné bolesti hlavy. Naopak, jsou to jedny z nejnepříjemnějších bolestí hlavy, které se řadí mezi neurologická onemocnění a vyžadují individuální přístup. Jak se liší od běžných bolestí hlavy, jaké jsou jejich specifické příznaky a možnosti léčby?

Vážíme si Vašeho soukromí

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o těch následujících můžete rozhodnout sami:
Přečtěte si naše zásady pro soubory cookie

Přihlásit se k odběru novinek