Poradna

Každý potřebuje někdy v životě poradit. Zdraví a léky jsou velmi frekventovaným tématem, v běžných i internetových diskuzích. Naše poradna je jako jediná garantovaná Českou lékárnickou komorou. Můžete se v ní zeptat na všechno z oblasti léčiv, zdravotních obtíží i prevence. Skutečných lékárníků. Rádi Vám jako zdravotníci, kteří jsou s Vámi v blízkém kontaktu, odpovíme. Nezapomeňte do formuláře správně vyplnit mailovou adresu, v případě nejasností, ale i s finální odpovědí Vás budeme jejím prostřednictvím kontaktovat.

Položit dotaz

Eva 9.8.2015

Dobrý den, zakoupila jsem si Fytofem harmony&control, ale nepociťuji žádné zlepšení stavů při přechodu. Je možné, že se účinek projeví až třeba po několika měsících užívání? Hormonální preparáty nemůžu užívat. Děkuji za odpověd. S pozdravem Eva Kovalčíková

Odpověď

Dobrý den, jedná se o doplněk stravy a jako takový nedeklaruje žádné konkrétní údaje o trvání ani nástupu účinku. Pokud u Vás pocitově nedošlo k žádnému zlepšení, navrhuji zvolit jiný z přípravků. Ani u něj ovšem nelze na dosažení potřebného účinku 100% spoléhat. S pozdravem PharmDr. Stanislav Havlíček.

Zbyněk 9.8.2015

dobrý den,je mi 55 a objevují se problémy s potencí,býval jsem kuřák,dnes již 8let nekouřím,beru prášky na vysoký tlak,můj dotaz -navštívit lékaře nebo mi můžete doporučit něco bez předpisu?Jen bych uvítal,aby to nebylo jen z důvodu prodeje,ale aby byla i nějaká účinnost.Děkuji

Odpověď

Dobrý den, doporučuji navštívit lékaře a nechat si předepsat některý z léčivých přípravků. Na rozdíl od doplňků stravy je u nich účinek potvrzený klinickými studiemi. Také z ekonomického hlediska může být jejich pořízení výhodnější. S pozdravem PharmDr. Stanislav Havlíček.

Maverick 9.8.2015

Mám dotaz, hledám přípravek na odstranění bradavic na genitáliíCh, moluscum contagiosum

Odpověď

Dobrý den, s takovým zdravotním problémem doporučuji navštívit kožního lékaře. S pozdravem PharmDr. Stanislav Havlíček.

Jílková 8.8.2015

Dobrý den,před měsícem mi zjistili intoleranci laktozy. Chtěla bych se zeptat které laktobacily bych si měla koupit aby v nich nebyla laktoza.Případně jestli bych neměla brát nejaké trávící enzymy pokud to tedy není jedno a totež.Děkuji za odpověd´.R.J.

Odpověď

Dobrý den, laktobacily jako takové žádnou laktózu neobsahují, v přípravcích s laktobacily může být ovšem laktóza použita jako pomocná látka, proto se při jejich nákupu na obsah laktózy informujte přímo v lékárně. S pozdravem PharmDr. Stanislav Havlíček

Jiřina 8.8.2015

dobrý den,mám sklon k sinusové tachykardii,potvrzenou holterem,byl mi předepsán Betaloc 50 a necítím se po jeho užití dobře.Kromě něj užívám Euthyrox 75 1xdenně,torvacard 20-Mám možnost jiného léku,který bych lépe snášela?Je mi 69 let,mírnou nadváhu-děkuji

Odpověď

Dobrý den, u betablokátorů je počáteční nepříjemný pocit, zejména pocit únavy, častým doprovodným jevem. Pokud nevymizí po dvou týdnech užívání, případně pokud se stav zhoršuje, kontaktujte předepisujícího lékaře. S pozdravem PharmDr. Stanislav Havlíček.

Libuše 5.7.2015

dobrý den. je lék guajacuran i na předpis, vím, že se dá koupit volně, ale když ho předepíše lékař platí se něco??? děkuji.

Odpověď

Dobrý den, přípravek nemá úhradu ze zdravotního pojištění. I v případě, že vám jej předepíše lékař na recept, budete platit jeho plnou cenu. S pozdravem Lékárnické kapky.cz.

Vložte svůj dotaz

Vložený příspěvek se zobrazí až po doplnění odpovědi našimi poradci.