Konzultační činnost v lékárnách

Chcete se poradit o problémech s léky pro Vás nebo pro Vaše blízké? Nejste si jisti dávkováním, způsobem užívání nebo vhodnosti kombinace vašich léků? Přijďte si do lékárny nechat zhodnotit Vaše léky!

Složitější problémy spojené s užíváním léčiv lze v lékárně řešit během běžného výdeje (dispenzace) jen obtížně. Proto rozvíjí Česká lékárnická komora v lékárnách tzv. konzultační činnost, při níž lékárník probírá s pacientem problémy spojené s užíváním léčiv v soukromí, v oddělené místnosti. Během 30 – 60 minut trvajícího strukturovaného pohovoru lékárník komplexně zhodnotí veškerá léčiva užívaná pacientem z hlediska rizika pro nežádoucí účinky a lékové interakce.

Aby byla léčba co nejúčinnější a nejbezpečnější, zkontroluje lékárník, zda jsou léčiva užívána správně a ve vhodnou dobu a doporučí pacientovi vhodná dietní a režimová opatření. Zajímavé může být pro některé z vás také vysvětlení, jak léčivo v těle působí a jaké může případně způsobit nežádoucí účinky.

Chcete vědět, jak zajistit lepší a bezpečnější účinek Vašich léků? Přijďte na konzultaci do lékárny označené tímto logem!

Konzultační činnostLékárny s takto proškolenými lékárníky jsou označeny výše uvedeným logem a můžete je najít ve vyhledávači lékáren  na našich stránkách nebo v aplikaci pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS (iPhone).


VYUŽIJTE ON-LINE PORADNU

Ptejte se odborných farmaceutů na oblast léčiv on-line. Rádi Vám zodpoví dotazy související se správným užíváním, dávkováním či (ne)vhodným užíváním léků či lékovými interakcemi nebo s dalšími tématy z oblasti lékárenství. Poradna je anonymní, pro rychlejší a co nejpřesnější odpověď je třeba vyplnit potřebné informace o Vás.

Formulář pro on-line dotaz

Odpověď na Váš dotaz Vám bude odeslána v nejkratším možném čase, obvykle během 1 – 3 dní. Pokud by Váš dotaz přesahoval rámec kompetencí našich odborníků, informujeme Vás o tom a doporučíme Vám konzultaci u Vašeho ošetřujícího lékaře.

Otázka a odpověď budou v anonymizované podobě zveřejněny na našem portálu.

Vážíme si Vašeho soukromí

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o těch následujících můžete rozhodnout sami:
Přečtěte si naše zásady pro soubory cookie

Přihlásit se k odběru novinek